Türkiye’nin ilk alışveriş merkezini, mükemmel konumda iki oteli ve Türkiye’nin 5 Altın Çıpa ile ödüllendirilen ilk marinasını ve Ataköy Marina Park’ı içinde barındıran müthiş kompleksin 2005 yılında yönetimini sahiplenen DATİ, Türk denizcilik sektörünün önde gelen isimleri tarafından 2004 yılında kuruldu.

Türkiye’nin ilk başarılı örneği sayılacak, çok ortaklı ve kurumsal bir yönetim anlayışıyla turizm sektöründe birliğin, beraberliğin sembolü olan DATİ, yatırım, planlama, karar alma, kararları hayata geçirme ve diğer tüm faaliyetlerinde uzman ekibi, girişimci ruhu ve cesur yaklaşımıyla sektörüne öncülük etmektedir. DATİ, Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi olan Galleria, 5 yıldızlı Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, 4 yıldızlı Ataköy Marina Hotel ve Marina Park Residences ile güven dolu modern bir geleceğe yelken açmaktadır.

Tabanlıoğlu Mimarlık, 1950'lerden bu yana, aile geleneğinin devamı olan ödüllü bir mimarlık firması olarak Dr. Hayati Tabanlıoğlu ve Murat Tabanlıoğlu tarafından 1990 yılında, İstanbul'da kuruldu. Melkan Gürsel 1995 yılında firmaya ortak olarak katıldı.

Mimarlığın yaşam kalitesini artırma potansiyeli ile, başta İstanbul olmak üzere birçok farklı şehirde gerçekleşen projeleri ile Tabanlıoğlu Mimarlık kentsel gelişime ivme kazandırmış, birçok “ilk"e imza atarak öncü örnekler oluşturmuş ve ofisin tasarladığı birçok yapı bulunduğu yerin imgesi haline gelmiştir. Tabanlıoğlu Mimarlık projeleri, özendirici, yönlendirici özelliklerinin yanı sıra mimari ve sosyal bağlamda ait oldukları dönemi ve yeri yansıtmaktadır.